CryptoStef

Сите фанови што ме следат и на секое интервју коментираат имаат шанса да добијат НФТ од колекцијата тука.

1. Потребно е да сте претплатник на мојот Јутуб канал.

2. Учествувајте на стримовите и споделувајте на социјалните мрежи

3. Коментирајте со вашата солана адреса на видеата. Досега еден човек е извлечен како победник, deadline е четврток 21:00.

https://solsea.io/collection/6202fa53d1ecd343ef70fb80?fbclid=IwAR3wm-FKG_A0tGRQpFofPdLtAqaBYiNnL1Iw3MJC9JoSTERxidoozc7AtC0

--

--

This weekend has been quite productive for my YouTube channel. I reached 1300 subscribers and about 6000 views this month on crypto related topics. The most watched video is the first duel with the stream with Mersat and Cele, which shows that people want to be an interaction of opposite opinions, although I have more experience in trading. If someone wants to be a guest you’re welcome to dm me.
Also a lot of interest in the situation in Ukraine that I covered in two videos and I think I will continue next weekend with similar videos. for various projects will also be next on my list.
If you want to have an open discussion about cryptocurrencies and topics for my channel here is your link ->
https://discord.gg/qaTqTSkrXA
Big thanks and have a nice day!

--

--

Лајвстрим денес во 21:00

Денес за 5 часа дојдете на лајвстрим заедно со Cele Jolevski ќе дадеме наше гледиште за крипто маркетот во серијалот наречен “Дуел на шампионите во техничка анализа епизода 2: Нападот на ботовите” Ако имате некој предлог оставете коментар подоле и ако коментирате на нашето видео имате шанса да добиете NFT кое ќе биде објавено на следната епизода. Исто ќе биде објавен победникот од 20 USDT giveaway по предлог на Мерсат Ќазими.

Поздрав!

--

--

Здраво дечки во ова видео сакам да ви објаснам како да најдете нови проекти и да ги еваулирате според нивниот приход, продажба и други разни метрики што ги користиме за еваулирање на проекти. #ДЕФИ #Биткоин #Криптовалути

Оставете коментар и придружете ни се на нашиот дискорд, линкови во дескрипција…

--

--

Првото NFT giveaway на нашиот канал за нашите прекрасни фанови Филип и Благоја се доделени и испратени во нивниот новчаник. Утре Мерсат нема да биде на нашиот стрим поради големи обврски и ќе биде заменет со мојот драг другар Cele Jolevski. Се прави постерот за утре, а за Благоја остави ми ја твојата фантом адреса.

Како да учествувате?

  1. Направете phantom wallet ->https://phantom.app/
  2. Станете наш субскрајбер->https://www.youtube.com/subscription_center?add_user=stefcho22
  3. Коментирајте со вашата адреса на нашиот канал и секоја недела имате шанса да добиете дел од колекцијата од нашата уметност.

Имајте убав ден се гледаме утре 21:00, ако сакате да дискутирате утре и да го промовирате вашиот проект дојдете во нашиот дискорд.

--

--

#Криптовалути #Биткоин #БинансАкадемија Заради големиот интерес на биткоин, блокџејн технологијата и NFT видов дека има недостаток на едукација во таа свера па решив да споделам од каде може да добиете релеватни информации за едукација во оваа свера. Имате предлог пишете коментар.

--

--

Во првата епизода во Дуел на Шампионите во техничка анализа ќе го анализраме маркетот заедно со Мерсат Казами како прв гостин во шоуто кое ќе биде секој Четврток во 21:00 часот македонско време. Имате сугестии за која криптовалута да ја анализираме пишете во коментарите и ќе ја анализираме на стрим! Поздрав се гледаме четврток 21:00.

--

--